تبلیغات
ایران - عجیب‌ترین مجسمه‌های دنیا
ایران


 

 آبی که در هوا معلق است، یا خانه‌ای که یک کوسه در سقف آن فرو رفته ممکن است تنها در خیالات به وقوع بپیوندند اما مجسمه‌سازانی در نقاط مختلف دنیا این خیالات را به واقعیت تبدیل کرده‌اند. در گوشه و کنار دنیا مجسمه‌هایی وجود دارد که نه تنها به خاطر تکنیک ساخت‌شان که به خاطر ایده منحصربفردشان برای مردم جذاب هستند.مجسمه‌هایی که نطیر آنها را در هیچ‌کجای دیگر دنیا نمی‌توان یافت.

 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌


●شیر آب جادویی:
یکی از این مجسمه‌ها شیر آبی است که در هوا معلق است و از آن آب جاری است. آبی که به نظر می‌رسد هیچ‌گاه تمام نمی‌شود.این مجسمه در پارک آبی شهر کادیز در جنوب اسپانیا قرار دارد.راز این مجسمه در این است که لوله آبی درون جریان آبی که از آن خارج می‌شود قرار دارد و آب را به بالا و درون شیر آب می‌برد.

 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌


● مجسمه خانم شاپو:
مجسمه خانم شاپو در تقاطع دو خیابان در شهر بروکسل پایتخت بلژیک قرار دارد. این مجسمه پیرزنی را نشان می‌دهد که کیف پولش را درآورده و در حال شمردن پول‌هایش است. در حالی که سبد خریدی در دست دارد.
منطقه‌ای که این مجسمه در آن قرار دارد به خاطر جیب‌بری مشهور است و این طور به نظر می‌رسد که مجسمه‌ساز با گذاشتن این مجسمه در این منطقه دهن‌کجی به جیب‌برها کرده که نمی‌توانند کیف پول برنزی خانم شاپو را بدزدند.

 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌


● کرگدن معلق:
یکی دیگر از مجسمه‌های عجیب دنیا مجسمه کرگدن معلق است که در شهر پوتسدام، در شرق آلمان قرار دارد.

● مرد هنگام کار کردن:
این مجسمه برنزی در پیاده‌رو یک خیابان در شهر براتیسیلاو، پایتخت اسلواکی قرار دارد. مردم اعتقاد دارند لمس کردن دماغ این مجسمه شانس می‌آورد.به نظر می‌رسد خیلی‌ها به این مسئله اعتقاد دارند چون آنقدر دماغ این مجسمه را ساییده‌اند که نزدیک است ناپدید شود.

● کوسه:
این خانه در سال ۱۹۸۶ میلادی از روی خانه‌ای قدیمی ساخته شد اما کوسه‌ای که در سقفش فرورفته بود آن را در مرکز توجه جهانیان قرار داد.این خانه در آکسفور انگلستان قرار دارد.

 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌


● بیسکوئیت دو نفره:
این دو نفر در حال خوردن بیسکوئیتی در مقابل موزه بوچئوم در شهر سئول کره جنوبی هستند.سازنده این مجسمه کو بوم‌جو است.


طبقه بندی: عکسهای جالب، 
برچسب ها: جالب،  

نوشته شده در تاریخ شنبه 16 خرداد 1388 توسط میلاد
درباره وبلاگ

جستجو

آرشیو مطالب

آخرین مطالب

مدیر وبلاگ

موضوعات

نظر سنجی

پیوندهای روزانه

ابر برچسب ها

آمار سایت


شنبه 4 مهر 88 10:13 . با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
free counters با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده