تبلیغات
ایران - گران ترها را مشناسید ؟!
ایران

شیوه زندگی پولدارها و افراد مشهور بنا به دلایلی همواره برای مردم بسیار جالب توجه بوده است. مثلا گران ترین خودرو، گران ترین و مجلل ترین کاخ ها و برج ها، شیک ترین ساعت ها و جواهرات و ... ولی آیا با گران ترین مواد غذایی جهان که این افراد نوش جان می کنند آشنایی دارید؟ سال ۲۰۰۹ را هنوز سپری نکرده ایم و قیمت های در زیر آمده مربوط به زعفران، خاویار، قارچ دنیا، گران ترین سیب زمینی، گوشت، ساندویچ، پیتزا، املت، دسر، شکلات، قهوه، چای و چای کیسه ای مربوط به سال گذشته میلادی است!

 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌


ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌  زعفران: این ادویه یکی از گران ترین اقلام غذایی جهان است. برای تهیه نیم کیلو زعفران از ۵۰ تا ۷۰ هزار گل زعفران استفاده می شود یعنی حدودا یک زمین فوتبال پر از گل! قیمت خرده فروشی زعفران در جهان بسته به نوع از ۱۱۰۰ تا ۱۱۰۰۰ دلار به ازای هر کیلوگرم متفاوت است. زعفران در ایران هم قیمت بالایی دارد. سایت زعفران را حتما ببینید. قیمت هر کیلو زعفران اکنون از دو میلیون تومان هم بالاتر رفته است.

 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌


ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌  خاویار الماس ایران: گران ترین خاویار جهان نوع سیاه نیست بلکه خاویار الماس ایرانی است. خاویار بلوگا از ماهی های صد ساله گرفته می شود و ترکیبات وماهیت آن عملا ۱۲۰ میلیون سال است که تغییری نداشته است. برای خرید این خاویار اشرافی باید ۵ هزار دلار یا بیشتر برای هر کیلو پرداخت کنید.

 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌


ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌  گران ترین قارچ: ترافل سفید گران ترین قارچ دنیاست. این قارچ که در اصل متعلق به مناطق شمالی ایتالیاست به ۱۲ سانتی متر قطر و نیم کیلو وزن می رسد. هر کیلوگرم ترافل سفید ۴۵۰۰ دلار ارزش دارد.

 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌


ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌  لابانت، گران ترین سیب زمینی: لابانت فقط در یکی از جزایر فرانسه کاشته می شود. سالی ۱۰۰ تن از این سیب زمینی به آشپزخانه هتل های مجلل و خانه های ثروتمندان جهان می رود. برای کشت این سیب زمینی فقط از کودی مخصوص که از خز دریایی تهیه شده است استفاده می شود. قیمت هر کیلوگرم این سیب زمینی به هزار دلار می رسد.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌  گاوی که بهترین علف را خورده است!: گران ترین گوشت جهان متعلق به گاو های نژاد واگیو است. برای تغذیه این گاوهای ژاپنی از بهترین علف ها استفاده می شود. یک تکه فیله ۲۰۰ گرمی بیش از صد دلار قیمت دارد.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌  گران ترین ساندویچ جهان: این ساندویچ در کلوب اسن یا اسن پیرمیوم کلوب سرو می شود. سه طبقه از بهترین گوشت مرغ، ژامبون، تخم بلدرچین و ترافل سفید نام ساندویچی را برخود دارند که قیمت هر عدد آن ۲۰۰ دلار است.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌  پیتزا با ۲۲۰ سانتی متر قطر: گران ترین پیتزای جهان در ایتالیا به قیمت ۸۳۰۰ یورو فروخته می شود. در این پیتزا از خاویار و لابستر استفاده شده و قطر آن ۲۰ سانتی متر است.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌  املت هزار دلاری: گران ترین املت جهان در رستوران لوپارکر مریدین شهر نیویورک سرو می شود. این املت هزار دلاری از ۱۰ اونس خاویار سورگا، یک لابستر کامل و شش تخم مرغ تشکیل شده است.

 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌


ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌  گران ترین دسر: چنانچه بخواهید این دسر را نوش جان نمایید فقط هزار دلار خواهید پرداخت! پنج قطعه بستنی وانیلی، وانیل ماداگاسکار، آمدی پروسینا(یکی از گران ترین شکلات های جهان) و طلا، بله طلای خوراکی در آن وجود دارد.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌  شوکو پولیه ۲۶۰۰ دلاری: گران ترین و خوشمزه ترین شکلات جهان شوکو پولیه نام دارد و برای هر نیم کیلوی آن باید ۲۶۰۰ دلار بپردازید.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌  یک فنجان قهوه سوماترایی: بهترین و گران ترین قهوه جهان کوپی لواک نام دارد و در جزیره سوماترا(اندونزی) فراهم می آید و نرخ تولید سالیانه آن فقط ۵۰۰ دانه قهوه است. اگر خواهان نیم کیلو از آن هستید قیمتش از ۳۰۰ دلار هم تجاوز می کند.

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌  چای و چای کیسه ای: اکنون گران ترین چای جهان متعلق به چینی هاست. هر کیلوگرم چای از نوع تیگوانین بیش از سه هزار دلار است یعنی هر فنجان چای ۱۵ دلار برایتان تمام می شود! شرکت پی جی هم گران ترین چای کیسه ای جهان را تهیه می کند. صاحبان ثروتمند و چای دوست این شرکت برای بزرگداشت هفتاد و پنجمین سال راه اندازی شرکتشان، یک کیسه چای را با ۲۸۰ قطعه الماس تزیین کردند و در نتیجه قیمت یک فنجان چای از این کیسه، از ۷۵۰۰ پوند انگلیس هم فراتر رفت.

طبقه بندی: خبر جالب، 
برچسب ها: جالب،  

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 19 خرداد 1388 توسط میلاد
درباره وبلاگ

جستجو

آرشیو مطالب

آخرین مطالب

مدیر وبلاگ

موضوعات

نظر سنجی

پیوندهای روزانه

ابر برچسب ها

آمار سایت


شنبه 4 مهر 88 10:13 . با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
free counters با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده